Povratak

Pomoćnik za djecu s teškoćama (m/ž)

DJEČJI VRTIĆ OLGA BAN PAZIN
Prijava do: 24. 09. 2024.
Lokacija rada: Pazin

Opis posla

Na temelju članka 26. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (NN 10/97., 107/07., 94/13., 98/19. i 57/22.), članka 36. Statuta (Službene novine Grada Pazina 31/13., 23/14., 11/21., 51/21., 7/22. - pročišćeni tekst, 53/22. i 29/23) Upravno vijeće Dječjeg vrtića “Olga Ban” Pazin raspisuje natječaj br. 50 za obavljanje poslova radnog mjesta pomoćnika za djecu s teškoćama - na određeno vrijeme s punim radnim vremenom na rok do 31. 8. 2025. - 4 izvršitelja.
Vrsta poslaNa određeno vrijeme

Uvjeti za radno mjesto pomoćnika za djecu s teškoćama: - završeno najmanje četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje - završeno osposobljavanje i stečena djelomična kvalifikacija - da nije roditelj niti drugi član uže obitelji djeteta kojem se pruža potpora - da ispunjava opće uvjete za zasnivanje radnog odnosa: 1) da ima zdravstvenu sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta 2) da ne postoji zapreka iz članka 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju Narodne novine broj: 10/97., 107/07., 94/13., 98/19 ., 57/22. i 101/23.) Prijava za rad treba biti vlastoručno potpisana i sadržavati slijedeće priloge: - opis dosadašnjeg radnog iskustva i životopis - dokaza o stečenoj stručnoj spremi - dokaz o osposobljavanju za pomoćnika za djecu s teškoćama - dokaz o državljanstvu - potvrdu iz elektroničke baze podataka HZMO o dosadašnjem radnom iskustvu - dokaz o nepostojanju zapreka za zasnivanje radnog odnosa sukladno članku 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju i to: 1) uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (članak 25. stavak 2. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju), ne starije od šest mjeseci 2) uvjerenje nadležnog suda da se protiv kandidata ne vodi prekršajni postupak (članak 25. stavak 4. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju), ne starije od šest mjeseci 3) uvjerenje nadležnog centra za socijalnu skrb, da osobi sukladno članka 25. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju nije izrečena mjera za zaštitu dobrobiti djeteta sukladno posebnom propisu, ne starije od šesti mjeseci Na natječaj se pod ravnopravnim uvjetima mogu prijaviti osobe oba spola. Izrazi koji se koriste u ovom natječaju, a imaju rodno značenje koriste se neutralno i odnose se jednako na muški i ženski spol. Osobe koji ostvaruju pravo prednosti prilikom zapošljavanja prema posebnim propisima, dužne su u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo, odnosno uz prijavu priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu. Osobe koji se pozivaju na pravo prednosti iz članka 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine br. 121/17., 98/19., 84/21.) koji prilikom zapošljavanja ostvaruju prednost pod jednakim uvjetima da se u prijavi na natječaj pozovu na to pravo i da, pored dokaza o ispunjavanju uvjeta natječaja, dostave sve potrebne dokaze iz članka 103. Zakona potrebnih za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju, a koji dokazi su navedeni na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja (https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843 , a dodatne informacije o dokazima koji su potrebni pri zapošljavanju, potražiti na slijedećoj poveznici: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Nikola//popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20ZOHBDR%202021.pdf Osobe koje se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 48. Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata (Narodne novine br. 84/21) uz prijavu na natječaj dužne su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i dokumente iz čl. 49. St. 1 Zakona koji su navedeni na internetskoj stranici Ministarstva hrvatskih branitelja, uz popis dokumenata na slijedećoj poveznici: https://branitelji.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Nikola//popis%20dokaza%20za%20ostvarivanje%20prava%20prednosti%20pri%20zapo%C5%A1ljavanju-%20Zakon%20o%20civilnim%20stradalnicima%20iz%20DR.pdf Osobe koje se pozivaju na pravo prednosti prilikom zapošljavanja u skladu s člankom 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom ( Narodne novine br.157/13., 152/14., 39/18., 32/20.), uz prijavu na natječaj dužne su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom. Osobe koje se pozivaju na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno članku 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine br. 33/92., 57/92., 77/92., 27/93., 58/93., 02/94., 76/94., 108/95., 108/96., 82/01., 103/03., 148/13., 98/19.) , uz prijavu na natječaj dužne su, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti rješenje ili potvrdu o priznatom statusu iz koje je vidljivo spomenuto pravo te dokaz iz kojeg je vidljivo na koji je način prestao radni odnos kod posljednjeg poslodavca (rješenje, ugovor, sporazum i sl.). Sukladno odredbama Uredbe (EU) 2016/679. Europskog parlamenta i Vijeća od 27. travnja 2016. godine o zaštiti pojedinaca u svezi s obradom osobnih podataka i slobodnog kretanja takvih podataka, svi dokumenti dostavljeni na natječaj poslani su slobodnom voljom kandidatakinja te se smatra da su kandidatkinje dale privolu za obradu svih podataka, a koji će se obrađivati isključivo u svrhu provođenja natječajnog postupka. Prijave na natječaj dostaviti poštom ili osobno na adresu vrtića, s naznakom “natječaj”. Isprave se mogu dostaviti u neovjerenoj preslici, a prije izbora kandidati će predočit izvornik. Nepravovremene prijave neće se razmatrati. O rezultatima izbora sudionici natječaja će biti obaviještene u roku od 45 dana od isteka roka za podnošenje prijava.
Stručna spremaSrednja stručna sprema
Potreban broj zaposlenika4
Oglas objavljen12. 09. 2024.
Prosječna plaća u kategoriji Obrazovanje i znanost iznosi 1099.52 EUR