Povratak

Podatkovni inženjer (m/ž)

DataShift d.o.o.
Prijava do: 31. 07. 2024.
Lokacija rada: Zagreb

Opis posla

Podatkovni inženjer je odgovoran za izgradnju, održavanje i optimizaciju infrastrukture za obradu i skladištenje velikih količina podataka. Posao uključuje dizajn i implementaciju sustava za prikupljanje, transformaciju i pohranu podataka iz različitih izvora. Brine se o kvaliteti podataka, sigurnosti i učinkovitosti cijelog procesa obrade podataka.
Vrsta poslaStalni radni odnos

Što tražimo: - iskustvo u izgradnji podatkovnih platformi na cloudu (Azure, AWS, GoogleCloud) - znanje o modeliranju baza podataka, naročito skladišta podataka - iskustvo u razvoju streaming i batch data obrada na cloud arhitekturi - najmanje 3 godine iskustva u dizajnu i izgradnji podatkovnih i analitičkih platformi - razumijevanje i znanje o prikupljanju podataka, modeliranju podataka i analitici - iskustvo u radu s ETL alatima - dobro poznavanje SQL jezika - timski igrač i profesionalni odnos prema klijentima - sveučilišna diploma (FER, PMF, FOI, informatika i sl. usmjerenja) - profesionalno služenje engleskim jezikom u govoru i pismu Poželjno: - iskustvo rada u nekom od programskih jezika (npr Python, Java…) - poznavanje agilne metodologije rada - razumijevanje koncepta optimizacije, paralelizacije, particioniranja i indeksiranja podataka - poznavanje njemačkog jezika u govoru i pismu - certifikat za neku od cloud tehnologija
Stručna spremaVisoka stručna sprema, Magistar struke
Digitalne vještineAmazon Web Services (AWS), Cloud computing, Google Cloud Platform, MS Azure, SQL
JezikEngleski (C1), Njemački (Prednost)
Minimalno radno iskustvo3-5

- stimulativna primanja - plaćeni prekovremeni rad - kombinacija remote i on-site rada - ugodno radno okruženje - dodatno zdravstveno osigurane, polica životnog osiguranja, mirovinsko III stup Od zainteresiranih kandidata očekujemo životopis na hrvatskom ili engleskom jeziku putem linka za prijavu.
https://www.datashift.hr/Pavletićeva ulica 1, 10000 ZagrebDataShift je tvrtka sa sjedištem u Zagrebu koja se bavi pružanjem konzultantskih usluga vezanih uz dizajn i izgradnju podatkovnih platformi. Specijalizirani smo za dizajn, razvoj i implementaciju sveobuhvatnih sustava poslovne inteligencije (BI) i sustava skladišta podataka (DWH) za financijsku i osiguravajuću industriju. Radimo na raznim projektima iz domene poslovne inteligencije razvijajući s klijentima dugoročan i partnerski odnos. Sudjelujemo u brojnim BI/DWH projektima u Hrvatskoj, regiji i svijetu te smo stekli sveobuhvatne tehnološke i poslovne kompetencije.
Potreban broj zaposlenika1
Oglas objavljen01. 07. 2024.
Prosječna plaća u kategoriji IT, telekomunikacije iznosi 1328.03 EUR