Povratak
Ovaj oglas nije aktivan. Prijava na njega nije moguća.

Direktor trgovačkog društva Gradsko stambeno komunalno gospodarstvo d.o.o. (m/ž)

Zagrebački holding d.o.o.
Prijava do: 13. 07. 2024.
Lokacija rada: Zagreb

Opis posla

Gradsko stambeno komunalno gospodarstvo d.o.o., najveći upravitelj zgrada u Zagrebu i Hrvatskoj, predstavlja ključnu kariku u održavanju stambenih objekata. Osim tržišne djelatnosti, GSKG obavlja i komunalnu djelatnost održavanja građevina, uređaja i predmeta javne namjene što uključuje održavanje javnih prolaza, pothodnika, fontana i sl. S ciljem osnaživanja tima rukovoditelja i u svrhu odabira najboljih kandidata Gradsko stambeno komunalno gospodarstvo d.o.o. raspisuje javni natječaj za zapošljavanje na radnom mjestu direktora Društva. Pozivamo sve zainteresirane kandidate koji žele doprinijeti razvoju Gradskog stambenog komunalnog gospodarstva i Zagrebačkog holdinga, kao i unapređenju usluga našim građanima i koji smatraju da svojim iskustvom, znanjem, kompetencijama i vještinama udovoljavaju uvjetima radnog mjesta koje se popunjava da podnesu ponudu na Javni natječaj za izbor direktora/ice trgovačkog društva Gradsko stambeno komunalno gospodarstvo d.o.o. Izabrani kandidat obavljat će funkciju direktora trgovačkog društva Gradskog stambenog komunalnog gospodarstva d.o.o. u mandatnom razdoblju u trajanju od četiri godine. Opis poslova i glavne odgovornosti: - donošenje poslovne politike društva, naročito iz područja operativnog i komercijalnog poslovanja - razvoj strategije i operativnih planova vezanih uz korporativne poslove Društva - upravljanje financijama, likvidnošću i profitabilnošću, ali i poslovnim procesima u cilju donošenja kvalitetnijih poslovnih odluka, rasta i razvoja poslovanja - odgovornost za strategiju, razvoj i usklađenost poslovanja i usmjeravanje Društva - vođenje kapitalnih projekata, investicija i koordinacija svih dionika - definiranje marketinške strategije društva u skladu s operativnim mogućnostima Društva - razvijanje resursne i procesne konfiguracije na način da može udovoljiti zahtjevima tržišta - odgovornost za usklađenost sa Zakonima i drugim stvarnim pravima
Vrsta poslaNa određeno vrijeme

Uvjeti (potrebna znanja i kvalifikacije) koje kandidati moraju zadovoljiti za navedeno radno mjesto su: - diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij ili s njim izjednačen studij odgovarajuće struke (VII. stupanj stručnog obrazovanja; najmanje 300 ECTS bodova) ekonomskog ili tehničkog usmjerenja - najmanje deset godina radnog iskustva, od čega najmanje pet godina radnog iskustva na rukovodećim pozicijama - uvjet da Državno odvjetništvo RH ne vodi kazneni postupak za kaznena djela koja se gone po službenoj dužnosti - uvjet da ne postoje zapreke za imenovanje iz čl. 239. Zakona o trgovačkim društvima („Narodne novine" broj 111/93, 34/99,121/99 - vjerodostojno tumačenje, 52/00 - Odluka USRH, 118/03,107/07, 146/08, 137/09, 152/11 - pročišćeni tekst, 111/12, 68/13,110/15 i 40/19), o čemu će kandidati na zahtjev dostaviti dokaz, odnosno izjavu ovjerenu od javnog bilježnika u daljnjem tijeku selekcijskog postupka Dodatna znanja i vještine: - visoko razvijene analitičke, interpersonalne, organizacijske i komunikacijske vještine - multifunkcionalan pristup poslu i organizaciji rada - savjesnost, odgovornost i proaktivni pristup poslu - inicijativa u rješavanju problema i preuzimanju odgovornosti - iskustvo u razvijanju, motiviranju i vođenju timova - izražene pregovaračke vještine - vještine rješavanja konflikta - napredno poznavanje rada u MS Office alatima - aktivno korištenje engleskog jezika u govoru i pismu Uz predaju ponude kandidati trebaju priložiti dokaze o ispunjavanju uvjeta, kako slijedi: - životopis s detaljnim opisom dosadašnjeg rada - dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja u skladu s uvjetima iz javnog natječaja (preslik diplome, odnosno rješenje o priznavanju inozemne stručne kvalifikacije koju je izdalo nadležno tijelo) - dokaz o radnom iskustvu (elektronički zapis/potvrda o radnom stažu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje) - uvjerenje da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak (ne starije od 15 dana) - potvrde/preporuke/izjave/članke ili druge dokumente koji potvrđuju činjenice iz životopisa - prijedlog programa razvoja Društva, a koji definira strateški okvir poslovanja i razvoja te glavne aktivnosti koje je potrebno poduzeti radi povećanja učinkovitosti i kvalitete usluga (najduža duljina teksta – tri stranice) Ponudu na javni natječaj mogu dostaviti osobe oba spola (članak 13. Zakona o ravnopravnosti spolova, „Narodne novine“ broj 82/08 i 69/17). Kandidati prijavljeni na javni natječaj koji ispunjavaju sve gore navedene formalne uvjete, a čije prijave su pravovremene i potpune, uputit će se u selekcijski postupak. Za kandidata koji na poziv ne pristupi selekcijskom postupku smatrat će se da je povukao prijavu na ovaj javni natječaj i neće se više smatrati kandidatom. Ponude na javni natječaj podnose se u zatvorenoj omotnici (poštom ili osobnom dostavom na urudžbeni zapisnik) do 13.07.2024., Zagrebački holding d.o.o., Sektor za upravljanje ljudskim potencijalima, Ulica grada Vukovara 41, Zagreb, s naznakom „Prijava za radno mjesto direktora/ice TD Gradsko stambeno komunalno gospodarstvo d.o.o.”. Urednom ponudom smatra se ponuda koja sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju. Nepotpune i nepravodobno pristigle ponude neće se razmatrati. Pozivaju se osobe koje prema posebnim propisima ostvaruju pravo prednosti pri zapošljavanju, da se u prijavi na natječaj pozovu na to pravo, pri čemu moraju priložiti propisane dokaze o svom statusu, na temelju Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ br. 121/17, 98/19. i 84/21), Zakona o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata („Narodne novine“ br. 84/21) te Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“ br. 157/13, 152/14, 39/18. i 32/20). Više o dokazima potrebnima za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju sukladno Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji na stranicama Ministarstva hrvatskih branitelja: https://lnkd.in/dsWM-j_p Više o dokazima potrebnima za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju sukladno Zakonu o civilnim stradalnicima iz Domovinskog rata na stranicama Ministarstva hrvatskih branitelja: https://lnkd.in/dJWqVe24 Zagrebački holding d.o.o. i Gradsko stambeno komunalno gospodarstvo d.o.o. zadržavaju pravo poništenja natječaja te ne prihvatiti ni jednu dostavljenu ponudu. Natječajna dokumentacija se ne vraća. Više o poslovanju Gradskog stambenog komunalnog poduzeća d.o.o. i Zagrebačkog holdinga d.o.o. nalazi se na službenim internet stranicama https://www.gskg.hr/ i www.zgh.hr.
Stručna spremaVisoka stručna sprema, Magistar struke, Stručni specijalist
Digitalne vještineMS Office
JezikEngleski (B2)
Minimalne godine radnog iskustva10
Prosječna plaća u kategoriji Management iznosi 2651.58 EUR